Вихованка Тернопільської КДЮСШ №2 ім. Ю.Горайського – бронзова призерка чемпіонату Європи у вправах на колоді

0
129

17-річна гімнастка з Тернополя, вихованка Тернопільської КДЖСШ №2 мені Юрія Горайського Анастасія Бачинська стала бронзовою медалісткою чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у вправах на колоді. Такі змагання завершились у швейцарському Базелі. Настя у фіналі з показала третій результат, хоча з попередніх стартових листів вона взагалі не повина була змагатися (повідомляє  «Суспільне. Спорт»). За результатами кваліфікації до фіналу потрапляли вісім найкращих гімнасток, Анастасія ж показала десятий результат (13.133 бали), що зробило її другою запасною. Вже безпосередньо в день старту дві спортсменки відмовилися від участі у фіналі на колоді – румунка Ларіса Іордаче (лідерка у кваліфікації) та перша запасна. Відповідно, тернополянка отримала право виступати.

У фіналі Анастасія Бачинська показала результат 13.333 бали – на 0.2 більший, ніж у кваліфікації. Вона чисто пройшла усю комбінацію на колоді: складність – 5.6 балів, виконання – 7.333. Чимало суперниць Бачинської у фіналі помилялися, були навіть падіння з колоди. І тільки п’ять гімнасток змогли набрати 13 та більше балів. Третьою найкращою стала саме Анастасія, з перевагою у більш ніж 0.1 бала над четвертим місцем.

У битві за «золото» зійшлися француженка Мелані де Жезус дос Сантос та нідерландка Санне Веверз. Перша – показала найскладнішу програму (6 балів), друга – найчистішу програму (8.266 за виконання). За сумою балів виграла Мелані, вона й стала чемпіонкою Європи.

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Жінки. Колода. Фінал

1 місце – Мелані де Жезус дос Сантос (Франція) – 13.900

2 місце – Санне Веверз (Нідерланди) – 13.866

3 місце – Анастасія Бачинська (Україна) – 13.333

Додамо, що «бронза» тернополянки Анастасії Бачинської – це єдина медаль жіночої збірної України на Євро-2021 у Базелі. А також, для Насті це перша особиста медаль чемпіонатів Європи. Нагадаємо, що у 2020 році вона стала чемпіонкою у складі команди, але не вигравала нагород на дорослому рівні. На юніорському рівні найвище досягнення Анастасії – дві «бронзи» Юніорської Олімпіади-2018 (багатоборство та вільні вправи).

Анастасія Бачинська є вихованкою Тернопільської КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського (тренери Ганна Лев, Оксана Першина та заслужений тренер України Тетяна Геращенко). Спортсменка – кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, нагороджена Почесною відзнакою Тернопільської ОДА – нагрудним знаком «Гордість Тернопіля», майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Всесвітньої Гімназіади 2018 року, дворазова бронзова призерка ІІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року, чемпіонка ІІ Європейських ігор 2019 року, чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики у командному багатоборстві (2020).

Приєднуємось до всіх привітань та бажаємо Насті наступною здобути золоту нагороду!

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (за інформацією управління фізичної культури та спорту ТОДА)