Чернігівщина. Пліч-о-пліч

0
311

Тисячі навчальних закладів, сотні тисяч учнів та студентів по всій країні, за якими стоїть робота багатьох учителів, викладачів, тренерів, нові, сучасні заходи і класичні змагання – це усе про шкільний та студентський спорт в Україні.

З цього навчального року усі спортивні та спортивно-масові заходи Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України спільно з Українською федерацією учнівського спорту і Спортивною студентською спілкою України проводяться в межах ініціативи «Пліч-о-пліч» за підтримки Президента України.

Ми запустили мегапроект «Шкільні ігри», тривають відбіркові змагання унікального проекту «Сool Games», «Спортивні ігри» серед профтехів і коледжів, Гімназіада, Універсіада та інші спортивні і спортивно-масові заходи. І, звісно, – безліч внутрішніх змагань і турнірів між закладами освіти.

Щоб ви знали більше про це, ми запускаємо цикл розповідей про шкільний та студентський спорт в кожній області України. Першою на старт виходить Чернігівщина. Слово керівнику обласної філії Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Денису Закружному:

Про Шкільні ігри. У нас в області «Шкільні ігри» розпочалися дуже стрімко! Цей проект дав позитивний поштовх для керівництва начальних закладів, для керівництва територіальних громад: навіть там, де раніше змагання проводилися кволо, все стало значно активніше і масовіше.

Про Cool GamesВ обласному етапі Cool Games взяли участь 22 команди. При цьому, багато команд з тих чи інших причин не змогли приїхати. Змагання відбувалися у трьох дивізіонах. Інтерес дітей і вчителів до цього формату – просто колосальний. І це круто!

Про Профтехи і коледжі. В області лише 13 закладів професійно-технічної освіти. І з усіма ми маємо тісний контакт. Проводимо змагання, Спортивні ігри. Цього року заплановано 10 видів спорту. Для закладів передвищої освіти так само плануємо Спортивні ігри.

Про Університети. Закладів вищої освіти у нас лише 5, кафедри фізичного виховання є тільки в трьох із них. Також вузи зараз, у звʼязку з нашою прикордонною «специфікою» працюють дистанційно або у змішаному форматі, тож не завжди вдається проводити змагання. Але ми будемо проводити обласний етап Універсіади, інші змагання між вузами. Наші команди, попри все, непогано виступають на Універсіадах України: маємо призерів у футболі, волейболі, в окремих індивідуальних видах. Два наших представники були на Всесвітній Універсіаді, і Юлія Лобан виборола срібло.

Про Вчителів і Викладачів. Учитель, викладач – рушійна сила усього процесу у нашій справі. Зʼявляються нові активні учителі. Приміром, у Новобілоуську громаду прийшла нова вчителька – і одразу громада представлена на усіх обласних змаганнях. Зараз долучимо її школу до Всеукраїнських Cool Race.

Про Унікальність. Одне з найбільш масових змагань в області – крос пам’яті Філіпова Віктора Федоровича. Це наш провідний тренер з легкої атлетики, який викладав в університеті, виховав багатьох учасників Олімпійських ігор, призерів чемпіонату світу і Європи. Це і мій особисто тренер. І вже 12 років як його немає. І весь цей час, щороку, ми проводимо змагання серед здобувачів освіти – це і школяри, і студенти, і професійно-технічні навчальні заклади, тобто серед всіх. І ці змагання збирають до чотирьохсот учасників! Для порівняння: на чемпіонат області з кросу приїздить 3-4 команди, на наші змагання – 15-20. Беруть участь навіть заклади освіти, де немає професійних спортсменів, де не займаються цілеспрямовано легкою атлетикою.

Про Волейбол. На Чернігівщині особливо добре розвивається волейбол. Грають, тренуються у багатьох громадах. Вчителі працюють, тренери відділень також працюють з учнями. Тож є багато сильних команд.

Про Лідерів. В багатьох громадах проводяться масові змагання. Але окремо відзначу Бахмацьку і Коропську громади. У них все розписано, залучені практично всі школи. Наприклад, у Коропі місцеві змагання з легкої атлетики зібрали близько 300 учасників. Для невеликої громади – це потужний показник.

Про Інтерес. Зацікавленість учителів – феноменальна. Ми проводили онлайн-конференцію, то не змогли вмістити усіх охочих! Довелося проводити ще раз, наступного дня, щоб усі долучилися. У нас налагоджений контакт з учителями по всій області, маємо прямий звʼязок, постійно співпрацюємо.

Про Підтримку. Новий начальник обласного управління освіти і науки Юрій Музика нам постійно допомагає – і при вирішенні фінансових питань, і по співпраці з закладами освіти. У нас тісна співпраця, і хочу подякувати за це. Також вдячний головам ОТГ, де підтримують розвиток шкільного і студентського спорту, спортивним федераціям, керівникам закладів освіти, завдяки яким ми продовжуємо популяризацію здорового способу життя, рухової активності і спорту!