Юлія Курченко – чемпіонка турніру з дзюдо серії Grand Slam

0
49

З 22 по 24 березня 2024 року в м. Тбілісі (Грузія) проводився черговий турнір з дзюдо серії Grand Slam. Участь у змаганнях брали понад 530 атлетів із 83 країн світу, серед яких 11 представників України.

Здобувачка вищої освіти факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  3 курсу (група FK2-B21) Юлія Курченко перемогла в категорії до 78 кг (у фіналі здолала 4-разову призерку чемпіонатів світу з Нідерландів Гуусе Стенгайс). Для спортсменки це перша золота медаль на турнірах серії Grand Slam у її кар’єрі.

GRAND SLAM — четвертий за престижністю турнір у Світовому турі Міжнародної федерації дзюдо. За свої виступи дзюдоїсти набирають бали у рейтинг, який у 2024 році стане визначальним у розподілі путівок на Олімпіаду в Парижі.

Перше «золото» на Грендслемах Україні у 2015 році принесла Світлана Ярьомка (випускниця факультету фізичної культури 2017 року), яка тріумфувала в Баку у ваговій категорії понад 78 кг.

Єдиною українкою, що завоювала дві та більше золотих нагород на Грендслемах, залишається бронзова призерка Олімпіади-2022 Дар’я Білодід (випускниця факультету фізичної культури 2023 року). Вона виграла одразу чотири медалі найвищого ґатунку, зокрема дві у сезоні-2018.

Пишаємося нашими спортсменками! Бажаємо побільше спортивних перемог і звершень!

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України