Найкращі на European Universities Combat Championships та у десятці найсильніших збірних Всесвітньої Універсіади

0
161

Цей рік для спортивного студентства України був більш ніж насиченим. Наші атлети взяли участь і цілій низці континентальних першостей, стали найкращими на  Чемпіонаті Європи з єдиноборств серед студентів «European Universities Combat Championships» з дзюдо, карате, кікбоксинг WAKO, тхеквондо ВТФ у хорватському Загребі. А ще підтвердили свій високий статус на ювілейній ХХХ Літній Універсіаді в Неаполі (Італія). Столичний Національний університет фізичного виховання і спорту України увійшов у п’ятірку найкращих з-поміж 252 європейських вишів. Студенти України здобули 51 медаль на чемпіонатах під егідою Європейської федерації студентського спорту: 18 золотих, 11 срібних та 22 бронзових, за результатами Україна посіла перше місце за кількістю медалей серед 53 країн Європи. Тож давайте пригадаємо кілька найбільш визначних подій року, що минає.

З 19-го по 23-є березня 2019 року у с. Яворів на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України проходили змагання І зимової Універсіади України з лижних перегонів і біатлону. У загальнокомандному заліку перемогу святкували студенти Сумського державного університету, другими стали представники Національного університету фізичного виховання та спорту, а бронза дісталася спортсменам Харківської академії фізичного виховання.

В останній день травня, в рамках закриття ХIV літньої Універсіади України, країною пройшов фізкультурно-оздоровчий захід «Студентська миля». У заході взяли участь понад 20000 учасників по всій Україні. Цікаво, що цього дня бігли не лише студенти, а й викладачі і ректори вишів.

Найспекотнішим місяцем спортивного року став липень. Мало не щодня ми ставали свідками звитяг наших студентів. А відкривала своєрідний марафон ХХХ Літня Універсіада в Неаполі. Тут протягом 11 днів було розіграно 250 комплектів нагород у 18 видах спорту. Збірна України у підсумку здобула 20 медалей (6 золотих, 7 срібних, 7 бронзових) і посіла десяте місце у медальному заліку та 11-е – у загальнокомандному заліку серед 170 країн-учасниць. Україну в Неаполі представляли 160 спортсменів. Вітчизняні студенти виступили у баскетболі, волейболі, спортивній гімнастиці, художній гімнастиці, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрільбі з лука, тенісі, тхеквондо, фехтуванні та футболі.

З 15 по 23 липня в Бразі (Португалія) проходив чемпіонат Європи з футзалу. Чоловікам з команди Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна вдалося пройти у фінал і посісти 2 місце серед чоловіків, а студентки з Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова вибороли бронзу.

Схожий результат маємо і у великому футболі. Чемпіонат Європи проходив з 20 по 27 липня в столиці Іспанії Мадриді. Тут футболісти з команди Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка зайняли – 2 місце серед чоловіків. А дівчата з Харківської державної академії фізичної культури стали третіми.

Приємно здивували й наші шахісти. На змаганнях, які проходили з 24 по 28 липня в Будапешті (Угорщина) наша збірна була представлена лише двома спортсменами. Але як представлена! Студенти з Львівського державного університету фізичної культури здобули золота та срібло. Найвища нагорода дісталася Кирилу Шевченку, а срібна – Петру Голубку.

У баскетболі 3х3 тріумфували наші студентки з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Чемпіонат Європи проходив  з 31 липня по 03 серпня в португальському Порто. Протягом цих днів українки впевнено долали усіх супротивників і цілком заслужено стали найкращими серед 20 команд з 18 країн Європи.

Наприкінці липня – початку серпня ще однією знаковою подією став виступ наших студентів на Чемпіонатах Європи з єдиноборств серед студентів / European Universities Combat Championships. До програми змагань увійшли чотири види спорту – дзюдо, карате, кікбоксинг та тхеквондо. А підсумком змагань стала беззаперечна перемога української збірної. Вітчизняні бійці здобули 16 – золотих, 8 – срібних та 18 – бронзових медалей. Це найкращий результат у загальнокомандному заліку, де змагалися 1 300 учасників з більш як 400 університетів 36 європейських країн.

На початку вересня у шведському Йонкопінг студентки Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юлія Коваленко та Ганна Димова стали третіми у парних змаганнях з академічного веслування.

Варто нагадати, що 20 вересня визначене як Міжнародний день студентського спорту, відповідно до рішення 38-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (2015 рік). Традиційно його відзначають по всій Україні масовими змаганнями та майстер-класами з традиційних та нових видів спорту. Цього року участь у спортивно-масовому заході взяли близько 50000 студентів із 260 закладів вищої освіти.

Чимало спортивних і спортивно-масових подій чекає на наших студентів наступного року. Найпрестижнішим для України стане чемпіонат світу серед студентів з воднолижного спорту.

Прес-служба СССУ