31 жовтня в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця відбулась відкрита Студентська наукова конференція присвячена 95-річчю кафедри фізичного виховання і спорту університету на тему «Фізична культура і спорт як засіб формування здорового способу життя та соціальної активності студентської молоді».
Конференція проходила в змішаному форматі і до участі в ній приєднались більше 50 студентів різних вишів Києва і України.
Відкрили конференцію і звернулись з вітальним словом до гостей і учасників конференції ректор університету Юрій Леонідович Кучин та начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – Сергій Ілліч Бобровник.
Вони привітали всіх присутніх з ювілеєм кафедри та початком конференції. Сергій Бобровник відзначив важливість і своєчасніть її проведення саме серед студентської молоді та подякував ректору університету і завідувачу кафедри фізичного виховання і здоров’я НМУ Богомольця Юрію Щербині за організацію цього важливого заходу.
У роботі конференції взяли участь також перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти – Олександр Миколайович Науменко, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи – Олег Миколайович Власенко, директор Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, професор, доктор медичних наук,
Заслужений лікар України – Борис Іванович Паламар.
На початку роботи конференції ректор університету Юрій Леонідович Кучін урочисто вручив завідувачу і викладачам кафедри фізичного виховання і здоров’я Почесні грамоти Вченої Ради університету за багаторічну сумлінну і бездоганну працю, вагомий особистий внесок у розвиток фізичного виховання і спорту, популяризацію здорового способу життя серед співробітників і студентської молоді, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадянську позицію та з нагоди 95-річного ювілею кафедри.
Під час конференції студентами було розкрито безліч важливих для сьогодення тем. В своїх доповідях вони розповіли про проведені ними дослідження серед однолітків щодо ставлення студентів до здорового способу життя, важливості рухової активності, достатності занять з дисципліни «Фізичне виховання» і висловились на підтримку обов’язковості цієї дисципліни в розкладі занять студента. Багато доповідей стосувались проведеного аналізу та досліджень щодо впливу спорту і фізичного виховання на формування молодого організму, їх впливу на психоемоційні стани та розвиток когнітивних здібностей, важливість фізичної підготовки для застосування в екстремальних умовах, в умовах військових дій тощо.
Цікавими були історичні доповіді на кшталт розвитку спортивного жіночого костюму чи перші українські фахівці, які почали популяризувати фізичну культуру та спорт як наукові дисципліни.
Крім доповідей під час самої конференції студентами були підготовлені тези доповідей, що будуть опубліковані в грудні в Українському науковому медичному молодіжному журналі.