EUSA підтримує студентський спорт України

0
54

22-23 квітня 2022 року  відбувається засідання виконавчого комітету EUSA (м. Солерно, Італія). Під час засідання розглядається ряд важливих питань щодо організації студентського спорту в Європі та світі. Член виконкому  EUSA, президент Спортивної студентської спілки України, ректор НУФВСУ Євгеній Імас подякував колегам за підтримку та розповів про страхіття війни росії проти України. Особливо емоційно присутні сприйняли інформацію, що ця війна забрала уже життя 205 дітей, а також про смерть студентської молоді, зокрема виховання Олімпійського коледжу Єгора Кігітова, який захищав нашу Вітчизну.

Нинішня ситуація в Україні – це серйозні психологічні виклики для школярів та студентів. Ефективний вихід з психологічного «штопору» для дітей та молоді – це заняття спортом та участь у змаганнях. Українські студенти завжди гідно представляють нашу державу на міжнародних спортивних студентських форумах, наші команди є одними із лідерів у Європі та входять до 10 найкращих країн світу.

Напередодні проведено онлайн зустріч  Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, президента EUSA  Adam Roczek, генерального секретаря EUSA Matjaž Pečovnik та  президента Спортивної студентської спілка України Євгенія Імаса. В ході зустрічі підкреслено, що воєнні дії країни-агресора не повинні бути перешкодою для участі студентів України у міжнародних змаганнях. Влітку цього року відбудуться дві важливі спортивні події: Всесвітня літня Універсіада та  Європейські університетські ігри. У цих змаганнях Україну представлятимуть майже 400 учасників. Враховуючи жорстоку агресію росії і фінансову ситуацію в Україні, міжнародні партнери (FISU і EUSA) у цьому році профінансують участь студентів України у Всесвітній літній Універсіаді та  Європейських університетських іграх. FISU і EUSA прийняли рішення про відсторонення спортсменів з російської федерації та республіки білорусь  від міжнародних змагань студентів.

Дякуємо за підтримку! Ми – сильні! Ми – Україна! Ми – переможемо!

Прес-служба СССУ